PCD TOP - Topul celor mai bune site-uri romanesti - Votati acest site!!!

WidgetBucks - Trend Watch - WidgetBucks.com
Campionatul este format din 2 ligi cu echipe de club (Liga I,LigaII).
Meciurile se vor juca pe DirectIP.
Astfel vor fi cate 3 meciuri pe saptamana , fiecare echipa urmand sa joace cu celelalte.
Meciurile vor avea tur-retur.
Pentru victorie, echipa va primi 3 puncte, pentru egal - in minutul 90 - 1 punct (nu se iau in considerare prelungirile), iar pentru infrangere 0 puncte.
Dupa toate meciurile, se va face clasamentul final, iar primele 2 echipe vor promova din ligile inferioare in liga imediat superioara ligii in care se afla. Ultimele 2 echipe din grupa vor retrograda din ligile superioare in liga imediat inferioara ligii in care se afla.
Daca un jucator va dori sa se retraga va trebui sa contacteze un admin, iar in locul sau va fi promovata echipa de pe locul imediat inferior, iar meciurile sale vor fi trecute 3-0 pentru adversar - la masa verde - in cazul in care doreste sa se retraga in timpul campionatului.
Daca la un meci niciunul din useri nu anunta ca nu l-a putut contacta pe celalalt atunci scorul la acel meci va fi 0-0 si nu se vor acorda puncte.
Daca o echipa nu joaca 3 meciuri la rand este eliminata din liga in care joaca si va fi inlocuita cu echipa aflata pe primul loc in ultima liga necompletata.
In cazul unei intreruperi determinata de unul dintre utilizatori atunci meciul se va relua de la scorul la care s-a intrerupt, adica se va incepe un nou meci si se vor mai juca doar atatea minute cat ar mai fi durat primul meci, iar scorurile se vor aduna la sfarsitul celor 2 meciuri.
Este interzis ca o persona sa se inscrie in aceeasi liga sau ligi diferite cu mai multe echipe. In acest caz, userul va primi ban permanent.

Inscrierea se va face precizand nick-ul, echipa si id-ul de messenger unde puteti fi contactati.
In orice liga nu vor putea exista 2 jucatori cu aceleasi echipe.

Sanctionari
Fiecare moderator si admin poate acorda avertismente jucatorilor pentru:limbaj vulgar,neparticipare la desfasurarea etapelor,nedeclararea rezultatelor.
La primirea a 3 avertismente un jucator va fi exlus din campionat.

Important Este de preferat ca fiecare meci sa fie inceput cu pase pana la aparatori/portar. Aceasta regula se aplica si dupa marcarea golurilor.

Premii
Jucatorii aflati pe locul 1 in ligi vor fi recompensati cu titlul de VIP Member.
Today, there have been 2 visitors (4 hits) on this page!

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?